جمع بندی استاد از مبحث ” چرا با وجود اینکه از دوره های علوم موفقیت استفاده کرده ام اما نتیجه نگرفته ام؟ “

برای رسیدن به موفقیت هیچ بهانه و توجیهی قابل قبول نیست، اگر فرزند کوچک دارید، اگر کارمند یا شاغل هستید ، اگر بیمار بوده یا عوامل زیادی سد راه شما شده است، باید بدانید همه این ها  فقط و فقط یک باور است. خداوند در قرآن وعده فرموده هر فردی از من بخواهد، اجابتش می کنم. پس از خدا بخواهید تا راه برای شما باز شود و دقیقا به شما گفته شود چگونه می توانید در مسیر موفقیت گام بردارید. رهرو آن نیست گهی تند و گهی خسته رود، رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود. قدم هایتان را پشت سر هم، اما مداوم و آرام بردارید. شما یک قدم پا جلو بگذارید خداوند صدها قدم بیشتر به شما نزدیک می شود.

حتی اگر شده روزی ربع ساعت فایل گوش دهید. ربع ساعت زمان زیادی نیست و هر فردی  وقت دارد که حداقل پانزده دقیقه روی باورهای خودش کار کند. اگر وقت نوشتن ندارید، چون از کلام تو بر تو حکم می شود با صدای بلند در ذهن خود تکرار کنید. حتما روزی بیست دقیقه با خداوند مناجات کنید. در هر لحظه به یاد خدا باشید تا خدا هم شما را اجابت کند. در طول مسیر شاید به تضادهایی برخورد کنید، شاید نشانه ها پررنگ یا کمرنگ تر شوند، عده ای از مسیر باز می مانند و خسته و نا امید چون به قله نمی رسند ادامه نمی دهند. اما باید بگویم، فقط افراد موفق هستند که دست از تلاش برای رسیدن به قله موفقیت بر نمی دارند. حتی اگر ده سال طول بکشد. ادیسون هزار مرتبه راه های متفاوت را برای درست کردن لامپ امتحان کرد، اما خسته نشد و دست از تلاش نکشید. وقتی به او گفتند هزار بار شکست خوردی در جواب گفت: هزار راه پیدا کردم که لامپ با آن ساخته نمی شود.. فقط اگر چنین ویژگی را داشته باشیم و با شور و اشتیاق به دنبال اهدافتان بروید می توانید پله پله تا ملاقات خدا بروید. پس از تضادهایی که در مسیر شما قرار می گیرد پلکانی درست کنید برای رسیدن به قله پیروزی.

مشتاقان جنگنده هستند البته نه با خود و دیگران، بلکه برای شکست باورهای محدود کننده خود برای دستیابی به موفقیت. حتی اگر در روز این فرصت را دارید که یک جمله از یک کتاب خوب را بخوانید، اگر به آن عمل کنید بهتر است که تا انتها همه کتاب را بخوانید اما به یک خط آن هم عمل نکنید.

پس چیزی که شما را به موفقیت می رساند عمل کردن به قوانین الهیست. نکته ای که به شما کمک می کند این است: احساس خوب مساوی اتفاقات خوب و عالی در زندگی شما. هر وقت توانستید در شرایط سخت و دشوار هم احساس خوب خود را حفظ کنید، مطمئن باشید می توانید به هر چه بخواهید برسید و برای رسیدن به احساس خوب کافیست تمرین کنید و در عین حال صبورانه ادامه دهید باشد که در پناه امن الهی پیروز ثروتمند و سعادتمند در دنیا و آخرت باشید.

1 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
آرزو مرادی
آرزو مرادی
3 سال پیش

سلام استاد زیباکلام

بسیار زیبا و کامل بیان کردید.
چه لذتی بالاتر ازینکه بعد از هرشکستی به خدا برسی
به خدا نزدیکتری شوی
باایمان قوی تری بلندبشی و دوباره از نو شروع کنی
تا به قله موفقیت برسی
تا به خدا برسی
تا به ه‍رآنچه که تورا به خدا میرساند نزدیک و نزدبکتر شوی
مثل بانو زینب در لحظه های سختی در اوج شادی باشی چون خدارو داری