( عزت نفس – اعتماد به نفس – دوره عزت نفس – دوره اعتماد به نفس – افزایش اعتماد به نفس )

مبحث عزت نفس و اعتماد به نفس تا بدانجا اهمیت دارد که بدون داشتن عزت‌ نفس تمامی اعمال ما در زندگیمان برای دستیابی به موفقیت در تمامی جنبه های زندگی مان تحت تأثیر میزان عزت نفس ما می باشد. فردی که در تلاش برای ایجاد رابطه ای ایده آل با همسر خود است یا در تلاش برای پیدا کردن جفتِ خود در زندگی اش است، بدون داشتن عزت‌ نفس مطلوب هرگز قادر به دستیابی به هدف خود نخواهد بود. تلاش ما در برگزاری ( دوره عزت نفس – دوره اعتماد به نفس – دوره افزایش اعتماد به نفس ) بالا بردن توانایی خودمان در این زمینه است.

 

عزت نفس و اعتماد به نفس - افزایش اعتماد به نفس

( دوره عزت نفس – افزایش اعتماد به نفس )

فردی که در پی ایجاد یک کسب و کار مناسب است، بدون داشتن عزت‌نفس مطلوب هرگز در کسب و کار خود به موفقیت دست پیدا نخواهد کرد. فردی که دوست دارد دوستان زیاد و ارزشمندی داشته باشد بدون افزایش عزت نفس ، چطور میتواند دوستانی را در زندگی اش جذب کند که افرادی موفق و ارزشمند هستند؟

چون این قانون جهان است که تنها افرادی که عزت نفس شان معادل خودتان است می توانند با شما دوست شوند.

عزت نفس و اعتماد به نفس - افزایش اعتماد به نفس

( دوره عزت نفس – دوره اعتماد به نفس )

 به همین صورت شما تنها زمانی خواهید توانست با افراد موفق ارتباط برقرار کنید که خودتان نیز خودتان را ارزشمند و با عزت نفس بدانید. این جریان طبیعی کسب موفقیت است. افراد ارزشمند با هم تیم تشکیل می‌دهند و این تیم موفق توانایی خلق موفقیت و ثروت را دارد.

نمی‌دانم شما در کسب و کارتان کارمند دارید یا نه؟ اگر کارمند داشته باشید متوجه می شوید که تنها زمانی می توانید کارمندهای زبده و ماهر و موفقی را در کسب و کار خود داشته باشید، که خودتان و کسب و کارتان را ارزشمند بدانید. به توانایی های خود باور داشته باشید. بدانید که شما نه تنها کارمندان ماهری را استخدام می کنم و حقوق آنها را هم تمام و کمال می پردازید، بلکه از وجود آن کارمندان به شما ده ها و یا صدها برابرِ هزینه‌ای که برای آنان می کنم سود خواهد رسید.

من خودم در گذشته کارمندانی را در کسب و کارم داشتم که آنها بسیار معمولی بودند. حقوق معمولی هم دریافت می‌کردند. ولی هیچ گاه توانایی اجرا کردن ایده های پولساز مرا در کسب و کار نداشتند. علت اصلی این نبود که آنها ناتوان بودند، بلکه علت اصلی این بود که من عزت نفس و توانایی افزایش اعتماد به نفس کافی را نداشتم. نمی دانستم خداوند این توانایی را به من داده است که بهترین کسب و کار را با بهترین کارمندان ایجاد کنم و هم خودم بسیار موفق باشم، هم کارمندانم از کار کردن برای من احساس افتخار کنند.

تنها افرادی که عزت‌نفس بالایی دارند می‌توانند چنین کارمندانی را در کسب و کار خود استخدام کنند.

عزت نفس و اعتماد به نفس - افزایش اعتماد به نفس

( دوره اعتماد به نفس – افزایش اعتماد به نفس )

به خاطر دارم تا همین چهار سال پیش که هنوز به طور جدی شروع به کار کردن روی عزت نفس خودم نکرده بودم، در کسب و کار قبلی ام  چنین وضعیتی داشتم. پیوسته به این فکر می کردم که چرا کسب و کار من آنچنان که باید رشد نمی کند؟!!!

تا اینکه بعد از چندین سال مطالعه و شرکت در دوره های ارزشمند عزت نفس و افزایش اعتماد به نفس به این نتیجه رسیدم که یکی از عواملی که به شدت موجب شده بود که کسب و کارهایم به سود دهی مدنظرم نرسد، کمبود عزت نفس در من بوده است.

در همین کسب و کار فعلی خودم هم زمانی که با عزت نفس بالا شروع به آموزش دیگر دوستان کردم به شدت کیفیت کارم بالا رفت.

توانستم پتانسیل های درونی ام را که در طی این چند سال اخیر به شدت روی آنها کار کرده بودم و آنها را رشد و پرورش داده بودم به سایر دوستانم نیز منتقل کنم.  به آنها نیز کمک کنم که با بهبود عزت نفس خود در کسب و کار و همچنین روابط و دیگر جنبه های زندگی شان بسیار موفق تر از گذشته باشند.

این عزت نفس در من باعث شد که شروع به برگزاری کلاس ها و دوره های مختلفی کنم. در آن کلاس ها با کمال شور و اشتیاق اطلاعاتی را که به لطف خداوند توانسته بودم کسب کنم و فهمیده بودم که جهان چطور کار می کند و چطور افراد با بکار گرفتن استعداد و توانایی های شان موفق می شوند را به دوستانم در این سایت نیز بیاموزم.

سپس تصمیم به آموزش قوانین ثابت جهان هستی با توجه به آیات قرآن گرفتم و دوره‌ای را به نام کلاس های آنلاین موفقیت مقدماتی و پیشرفته را برگزار کردم.

دوره عزت نفس - دوره اعتماد به نفس - میلاد صمیمی - افزایش اعتماد به نفس( دوره عزت نفس – دوره اعتماد به نفس )

هر روز که می‌گذشت بیشتر متوجه می شدم که کیفیت آموزش هایم قبل از بهبود عزت نفس و بعد از آن، از زمین تا آسمان تغییر کرده است.

 از شما دوست عزیزم که این مطلب را می خوانید دعوت می کنم که با من در سری آموزش های عزت نفس همراه باشید.

به شما قول می دهم اگر صحبت هایم را بارها و بارها گوش کرده و تمریناتی که به شما ارائه می دهم را با دقت انجام دهید شاهد پیشرفت بسیار عالی در عزت نفس خود خواهید بود.

چون موضوع عزت نفس فقط و فقط یک موضوع اکتسابی است و با تمرین و تکرار قطعاً عزت نفس در شما نهادینه خواهد شد.

سپس گذشته زندگی تان را با نتایج تان بعد از بهبود عزت نفستان مقایسه کنید تا متوجه شوید بهبود عزت‌نفس تان تا چه اندازه در پیشرفت شما در تمامی جنبه‌های زندگی‌تان موثر و مفید بوده است.

میلاد صمیمی

مدرس دوره عزت‌نفس

آبان ۹۷


مقاله ویکی پدیا در مورد عزت‌نفس (انگلیسی)
خبر خوب …

دوره جامع شناخت و افزایش عزت نفس

6
دیدگاه بگذارید

6 Comment threads
0 Thread replies
5 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
مهناز احمدیانعلیآرامش با خــــــداساراایمان نوروزی Recent comment authors
  اطلاع از پاسخ های جدید دوستان  
اطلاع بده
مهناز احمدیان
مهناز احمدیان

باسلام خدمت تمامی دوستان عزیزم واستادصمیمی بزرگوار.برادوتمرین قسمت اول فایل بایدبنده عرض کنم

به خاطردارم زمانی دریک مغازه ایی کارمیکردم ویادم هست به خاطره اینکه بنده چون خودم رادوست نداشتم همکارانه من هم من رادوست نداشتندویادم هست اززمانی که خودم رایک کم بیشتردوست داشتم وداشتم روخودم اون زمان کارمیکردم به همون نسبت همکارانم هم منودوست داشتندوحتی یادم هست اون زمان من همیشه همکارموبالاترازخودم میدونستم وهمیشه میگفتم این فردخیلی ثروتمنده من اینطورنیستم واون درآمدش بالایه من نمیتونم ولی اززمانی که روهمین موضوع عزت نفس روخودم کارکردم باتوجه به مباحث علوم موفقیت باعث شددرآمدم افزایش پیداکنه وبراقسمت تمرین دوم فایل اول براموضوع اعتمادبه نفس بایدعرض کنم اون زمان من درشغل سیسمونی فروشی کارمیکردم وبسیاراعتمادبه نفسم دراین شغل پایین بودچون قبلادراین زمینه کاری نکرده بودم وچون واوایل خودم رالایق اینکارنمیدونستم وباخودم میگفتم این شغل سخته یانمیتونم یادبگیرم براهمین همیشه یکی ازاطرافیانه محل کارم من رامسخره میکردندولی باگذشت دوماه من وقتی توشغلم داشتم بیشترچیزی یادمیگرفتم باعث شدمن اعتمادبه نفسم درکاره مثلااون زمان سیسمونی فروشی بیشترشودهمینجوری بیشترشدحتی پارچه هاروبه خوبی یادگرفتم وبعدباعث شددراین شغل اعتمادبه نفسم به هفتاددرصدبرسدواینهاموجب شدهمکارم ازکارکردن من درمغازشون یاختی رفتارام بسیارراضی باشندتااینکه همینجوری درشغل هامختلف پوشاک چون بودم باعث شدمن الان اکثره پارچه هاروبشناسم یاوقتی مشتری واردمغازه میشه به راحتی باهاش ارتباط برقرارکنم یاکاملادیگه متوجه میشم بعضی افرادوقتی واردمعازه میشندمتوجه میشم اینهااومدن قیمت بگیرندچون جادیگه ام قیمت گرفتندبررسی کنندبعدخریدکنند.بدونه اینکه اون هابگندمن کاملامتوجه میشم.براهمین درکاره فروشندگی خودم درزمینه پوشاک باعث شده بسیاراعتمادبه نفسم بالاتربره جوری که همکارم اکثره اوقات ازمن براجنس هاوطرح هامغازه سوال میکنند.وخواهره بنده هم یادمه مدتی بودخیلی ایشون حلواشیروحلواهویج رودرست میکردندبراتزیین حلواگرفته یاچه موادی خوشمزه ترمیکنه مثلاحلواشیریاهویج روخواهرم مدام تواینترنت سرچ میکردندواینکارش باعث شداعتمادبه نفسش درزمینه آشپزی قسمت حلواهویج وحلواشیرخیلی بالاتربره وبراهمین جوری شده که تمامه همکارامادرم یاکسانی که اطلاع دارندازمزه وتزیین حلواهاخواهرم میگندمثلابراماهم درست کنیدومن حتی به خواهرم پیشنهاددادم که میتونی ازحلواهاسفارش بگیری ودرآمدزایی کنی که انشالله ایشون هروقت درمدارش قرارگرفتنداین پیشنهادمن رواجرایی میکنندچون من نمیتونم خواهرموقانع کنم .انشالله خداوندخودش هدایت میکند.واینکه من یادمه یک بارقصدداشتم کباب کوبیده تابه ایی زعفرونی درست کنم دراینترنت سرچ کردم تزیینات رونگاه کردم موبه موتمامه دستوره کباب کوبیده زعفرونی رواجرایی کردم وبه خوبی دزست کردم وتزیینشونم کردم وبسیارخوشمزه شدوهمین امرموجب شدمن اعتمادبه نفسم درزمینه آشپزی قسمت کباب کوبیده زعفرونی بیشترشودوجوری شدکه چون مادرم وبرادرم خیلی براخواهرم تعریف کردندازمن دستوره این غذاروکامل گرفتند.ومن فقط این غذارودوباربیشتردرست نکردم اماهم خیلی لذت بردم ازکارم همم عزت نفسم دراین زمینه فوق العاده بالاتررفت وباخودم همیشه میگم خوبه من هیچ نگرانی برادرست کردن این نوع غذابرادفعات بعدی ندارم.خلاصه ایی ازصحبت هایم رابراشمادوستان ازاین دوتمرین گفتم امیدوارم مفیدواقع شده باشدبرایه شماعزیزان .یاااحق

علی
علی

با سلام خدمت استاد عزیزم و دوستان خوبم
یادمه یه وقتی پیش یه وکیل کار میکردم ایشون که دوست فرهیخته و دانایی بودند خیلی از ایرادات ما تذکر می‌دادند مثلا می گفتند تن یا همون اوکتاو صدات پایینه و من نمیفهمم تو چی میگی، ایشون راست می گفتند ، چون من قبلا فکر میکردم کسی به حرف های من توجهی نمیکنه در صورتی ایراد از خودم بود شب و ول حرف میزدم و صدام از ته چاه میومد و آن قاطعیت در صدام نبود
خوب اولین تمرینی که خدا برام طراحی کرد این بود که گوشی برادرم خراب شده بود و یه بار برا تعمیر برده بود ولی درست نشده بود من همراه داداشم رفتیم مغازه طرف و من با قاطعیت تمام علت قصور ایشون در تعمیر گوشی را جویا شدم ضمن اینکه تمرکزم را به صورت کامل روی درست شدن گوشی ( خواسته)گذاشتم یعنی مرتب به طرف گوشزد می کردم که من میخوام گوشیم درست شه و اینکه من هزینه را کاملا پرداخت کردم و این باعث شد که طرف گوشی را در سریع ترین زمان ممکن درست کنه و هزینه اضافی بر ما تحمیل نشه

آرامش با خــــــدا
آرامش با خــــــدا

سلام خدمت اساتید عزیز و همه دوستان گرامی روزتون مملو از آرامش و عشق الهی ….
به اساتید عزیزم بابت ارتقاء سایتشون تبریک میگم ان شاالله که هر روز شاهد رشد و پیشرفتتون باشیم .
بابت آگاهی های نابی که از جان و دل در اختیار ما میگزارید بینهایت سپاسگزاریم …
یادمه زمانی که میخواستم خریدی انجام بدم بلا استثنا باید یکی همراهم میبود تا من خرید میکردم ولی از زمانی که اعتماد بنفسم رفته بالا خودم به تنهایی تمام خریدهام رو انجام میدم و با اعتماد بنفس به فروشنده درخواست میدم و با احترام طرف مقابل روبرو میشم و این باعث شد بیشتر اعتماد بنفسم بالا بره …
یادمه قبلا حتی برا مهمانی هم تنها جایی نمیرفتم حتی خونه عزیزترین کسم باید با مامان یا خواهرم میرفتیم چون اعتماد بنفس نداشتم و خودم رو کمتر از دیگرون میدیدم و این بشدت من رو اذیت میکرد ولی خدا رو شکر از زمانی که روی اعتماد بنفسم کار کردم همه جا با اعتماد بنفس حاضر میشم حتی تفریح یا مسافرت هم شده که تنهایی بدون خانواده رفتم و حتی مورد احترام تمام اطرافیانم قرار گرفتم و باعث شد اعتماد بنفس بالایی پیدا کنم و وابستگیم قطع شه …
یادمه یه روز چرخ خیاطیم خراب شد چون مسیر رفت و برگشت به تعمیرگاه برام سخت بود بخدا درخواست دادم که خودش بهم الهام کنه که چیکارش کنم که در کسری از ثانیه درست شه ، رفتم توی اینترنت و آموزش تعمیر چرخ رو دیدم و طبق اموزشه چرخم رو درستش کردم و باعث شد اعتماد بنفسم بالا بره و خودم رو فردی قدرتمند بدونم

زمانی که تازه داشتم روی اعتماد نفسم کار میکردم توی شرایطی قرار گرفتم که برای کارهای اداری باید تنها حضور داشتم اولش واقعا برام سخت بود ولی خودم رو فردی ارزشمند میدیدم و نیاز نمیدونستم که باید کسی همراهم باشه و با اعتماد بنفس حرف میزدم و فرکانس من به اطرافیانم میرسید و خیلی راحت و آسان کارهایم انجام میشد و باعث شد پیشرفت کنم و اعتماد بنفس بالایی داشته باشم
با تهیه محصول ارزشمند اعتماد بنفس استاد صمیمی باعث شد من واقعا متحول بشم و اعتماد بنفس بالایی پیدا کنم و سپاسگزار ایشون هستم ..
در پناه آغوش امن الهی شاد و پیروز باشید ☺

سارا
سارا

سلام دوستان عزیز شبتون خوش

از خدای مهربون تشکروسپا سگزارم که دراین دوره هم شرکت میکنم وممنونم از استادان عزیز بابت این دوره ی ارزشمند

مدتی پیش که برای کنفرانس دادن دراین دوره های این کانال اسممو نوشتم چون برای اولین بار بود ی کمی ترس داشتم که کنفرانس بدم ولی اون لحظه با خدا حرف زدم وگفتم من میتونم وخدا هم کمکم میکنه چون من توانایی هر کاری رو دارم وگفتم من کنفرانس میدم وبه لطف خدا کنفرانس دادم واول شدم

یادمه وقتی دسر درست میکردم با اعتماد به نفس بالا محصولم رو به کافی شابها وهتل های معرف میبردم وانها با احترام از من خریداری میکردن ولی اگر قبلا بود اصلا این کارو نمیکردم وخجالت میکشیدم والبته هنوز باید روی خودم کار کنم ولی از خدا سپاسگزارم که هدایتم کرد به مسیر های درست واز خدا متعال توفیق روز افزون را از هر جهت براتون خواستارم وشما دوستان گلم واستادان مهربان را به خدای مهربون مسپارم

علی
علی

سلام بر استاد صمیمی عزیز و گرامیم
با نهایت سپاس به خاطر به اشتراک گذاری آگاهیهای ارزشمند این دوره بی نظیر
یادمه یه زمانی بود روی ذهنم خوب کار می کردم و مرتب روی این باور کار می کردم که راه حل هر مسئله ای در دل آن مسئله و ما نباید در خارج از آن مسئله دنبال راه حل بگردیم و دوم اینکه راه حلش هم خیلی ساده و در دسترس است خوب مثلا چرخم خراب میشد چون روی ذهنم کار میکردم هدایت میشدم به سایت یوتویوب و آنجا آموزش تعمیر دوچرخه را داشت مطالعه میکردم و با همون باور ها آن آموزش ها را در عمل پیاده می کردم و دوچرخه ام را درست میکردم و این اعتماد به نفسم تقویت میشد
یه دفعه دیگه جارو برقی خونه یه تعمیر جزئی داشت خودمم همچین خیلی علاقه دارم وسایل خونه را با تکیه بر آگاهیهای خودم درست کنم خیلی هم بعد از انجام کار حس قدرت بهم دست میده خوب درستش کردم
یادمه دبیرستان که بودم از اینکه کنفرانس بدم میترسیدم یادمه درس جغرافیا داشتیم معلم ما هم شیوه اش این بود که به بچه‌ها میگفت کنفرانس بدم درسا، من هم از ترس اینکه مبادا نتوانم خوب کنفرانس بدم درسا ، خودم را غذایم میکردم تا اینکه یه بار مجبور شدم برم پا تخته، 5 دقیقه اول خیلی اضطراب داشتم بعد کم کم فضا برام عادی شد و اصلا بچه‌ها هم خیلی توجه نمی کردن من چی میگم یعنی برا همه همین جور بود نه فقط من، همین هم باعث میشد اگه هم سوتی داشتیم متوجه نشم و من با خیال راحت تری بتونم کنفرانس دادن را تمرین کنم
یه مورد دیگه که اخیرا با آن مواجه هستم درخواست کردن است چون من بیرون شهر کار میکنم هر روز بایستی هزینه تقریبا زیادی را برای کرایه راه بپردازم خوب با اینکه اوایلش درخواست کردن برام سخت بود و یه جورایی پاشنه آشیل من هم هست ولی به راحتی الان از راننده های بین راهی درخواست میکنم من را رایگان تا محل کارم ببرند و با این من تو سازمان حمل و نقل هم کار میکنم و گاهی کارتم هم نشانشان میدم خودشون میگن نیازی نبود کارت نشونمون بدی همینجوری هم شما را میرسونیم
یه زبان عمومی داشتیم دانشگاه که یادمه تابستون با بچه های دانشکده فنی گرفتمش یادمه 220نفر یا بیشتر بودیم یادمه آن ترک و آن درس خیلی برام خاطره انگیز و دوست داشتنی بود از بین بین آن همه آدم نفر دوم تو کلاس از نظر نمره شدم و خیلی به خودم افتخار کردم و میکنم که هم تونستم نمره خوبی بگیرم و چون 3 واحد بود معدلم را بهبود ببخشم
اخیرا روی دوره یکی از اساتید کار میکنم واز خدا میخواستم که کسب و کار مورد علاقه ام را نشونم بده یه با ر تو اینترنت به یه کسب کاری هدایت شدم که یادگیری آن جز همت و تلاشم هیچ هزینه ای نداره با اینکه زمان کوتاهیه تنبلی کردم ولی مثل گذشته میخام ادامه اش بدم و به نتیجه برسونمش
یه زمانی بود یادمه در زمان نوجوانی به مطالعه کتابهای استاد مطهری علاقه داشتم و با اراده ای مثال زدنی مطالب را دنبال می کردم جوری که پدر و مادرم شاکی شده بودن که چرا همش گوشه کتاب خونه ام ولی من واقعا علاقه داشتم و بیشتر کتابهای استاد را مطالعه کردم
یادمه روی یکی از دوره های یکی از اساتید عزیز کار میکردم خیلی دلم میخواست چیزی را که اساتید می گفتند تحت عنوان قانون فرکانس که در هر لحظه داریم با افکارمون جهان پیرامونمون را خلق میکنیم را تجربه کنم یادمه یه تمرینی دادن استاد عزیز که 107 آرزوتون را بنویسید و و گفتند که بعد از انجام این تمرین متحیر می شید و من هم آرزو کردم که به یک سازمان دیگه ای که حقوق مزایای بیشتره هدایت شوم و همین هم اتفاق افتاد بعد آرزو کردم به یه قسمت دیگه برم باز هم همون اتفاق افتاد اینجوری کم کم اعتماد به نفسم افزایش یافت که برای برای خلق زندگی دلخواهم باید روی فرکانس های خودم تمرکز کنم کی چی دارم به سمت جهان ارسال میکنم چون بچه‌ها خداوند جهان را مسخر ما یعنی گوش به فرمان ما خلق کرده و این خیلی اعتماد به نفسم را بالا می بهر
و خیلی از موارد دیگه که در فرصت های بعد خدمتتون عرض میکنم

ایمان نوروزی
ایمان نوروزی

سلام به استاد صمیمی عزیزم.
تبریک بابت این دوره مفید و مختصر. توضیحات عالیتون رو خوندم؛ ولی هنوز فایل رو نگاه نکردم.
در اولین فرصت حتما با دقت این دوره عالی رو نگاه میکنم.
ممنون از به اشتراک گذاشتن این آگهی ها.
بهترینها رو از خداوند براتون میخام و دیگه اینکه حسابی خوشتیپ شدین.
زنده باشین.