تسلیم بودن در قرآن

تسلیم بودن در قرآن

(معنای تسلیم بودن در مقابل خواسته ها – قانون رهایی)

مفهوم تسلیم بودن در قرآن یا همان قانون رهایی به معنای نادیده گرفتن خواسته های ما نیست. بلکه بدین معناست که ما نباید محتاج و نیازمند به درخواست های خودمان باشیم. افراد زیادی را دیده ام که با قانون جذب آشنا می شوند و روی باورهای خود کار می کنند.  شروع به درخواست دادن به خداوند می کنند، اما درخواست هایشان بگونه ای است که به شدت به آنها محتاج و نیازمند هستند.

یک مثال:

به عنوان مثال شاید افرادی را دیده باشید که دوست دارند لباس خاصی را برای خود تهیه کنند.  قرار است به زودی با آن به یک میهمانی یا عروسی بروند. آنها به طور خودآگاه و یا نا خودآگاه یک درخواست را به جهان هستی ارسال کرده اند. آن درخواست این است که این لباس زیبا را تا تاریخی معین بدست بیاورند. اما به شدت به این درخواست خود محتاج و نیازمندند. چون فکر می کنند که اگر این لباس را تا روز مهمانی بدست نیاورند، دیگر دنیا روی سرشان خراب خواهد شد. دیگران چه فکری در مورد او می کنند. او دیگر زیبا به نظر نخواهد رسید.

اگر اندکی ظاهر لباس با آن چیزی که آنها در ذهن خود دارند متفاوت باشد آنها احساس به شدت احساس بدی خواهند داشت. این نیازمندی به خواسته شان باعث می شود که در شرایطی قرار بگیرند که پیوسته احساس بدتری را تجربه کنند. به عنوان مثال همان روز خیاط نمی تواند لباسشان را آماده کند. یا آن جوری که آنها می خواهند لباس در نظرشان زیبا جلوه نمی کند، خیلی تنگ یا گشاد به نظرشان می رسد و یا بسیاری از این جور موارد.

اما اگر بتوانید با آرامش خیال و برنامه ریزی و زمان بندی صحیح اقدام به آماده کردن لباستان کنید و در عین دقیق بودن برای تهیه شدن لباس با آنچه در ذهن دارید و در زمان مقرر، نسبت به نتیجه نهایی حساس و نگران نباشید، در تمامی موارد اتفاقات دقیقا متناسب با آنچه می خواهید رخ می دهد. حتی این اتفاقات فراتر از آنچه فکر می کنید بهتر و با کیفیت تر انجام می شود.

در این فایل ویدئویی در مورد موضوع رهایی و تسلیم بودن در قرآن صحبت کرده ام و توضیح داده ام که چگونه با سپردن کارها به نیروی خیر جهان هستی یعنی خداوند، می توانید کارها را به بهترین و لذت بخش ترین حالت انجام دهید.فایل ویدئویی توضیحات استاد صمیمی

2
دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
2 Comment threads
0 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
آرامش با خــــــداایمان نوروزی Recent comment authors
  اطلاع از پاسخ های جدید دوستان  
اطلاع بده
آرامش با خــــــدا
آرامش با خــــــدا

سلام خدمت استاد صمیمی بزرگوار و دوستان عزیز
این جلسه فوق العاده بود خیلی شیوا و رسا صحبت کردین و چقدر عالی مباحث رو همراه مثال توضیح میدادین این باعث شد بهتر و عالیتر متوجه صحبتاتون بشیم
شما و استاد شب خیز نازنینم واقعا از دل و جان برا تک تک ماها وقت میگزارید و آگاهی های ناب به ما میرسانید ان شاالله همیشه دستانتون در دستان خداوند باشه و زندگیتون پر باشه از نور خدا ، آرامش ، عشق ، محبت ، سربلندی ، سلامتی و ثروت و سعادتمندی در دنیا و آخرت ان شاالله

خداجونم شکرت شکرت شکرت که هر روز بر علم و آگاهی من میافزایی تا بتوانیم انسان بهتر و خوبتری برای تو باشیم
من تسلیم امر تو هستم هر خیری که از جانب درگاه تو به من برسه سخت محتاجم یا رب …☺❤

ایمان نوروزی
ایمان نوروزی

با سلام به استاد عزیزمون.
خیلی خیلی عالی و ساده قوانین رو بیان کردین. سپاسگزارم بابت به اشتراک گذاشتن این آگهی ها.
خدایا فقط بر تو توکل میکنیم و تسلیم تو هستیم، اقدام میکنیم و نتیجه رو به تو واگذار میکنیم و در آرامش قدمها رو برمیداریم تا بتونیم در مسیر مشیت الهی تو که خیر و خوبی و ثروت و آرامش برای همه بندگانت هست قرار بگیریم.
در پناه امن الهی باشین.