آیا می دانید فرد منافق چه کسی است؟؟؟

کلمه منافق در ذهن ما به عنوان افرادی ثبت شده است که در زمان پیامبر در سپاه رسول خدا حضور داشتند و به زبان ابراز ایمان داشتن و اسلام آوردن می کردند اما در دل به اسلام و خداوند ایمانی نیاورده بودند یا ایمانشان بسیار سست بوده است.

خداوند این افراد را از مشرکان و کافران هم بدتر می داند چون به قول خودمان تکلیف ما با کافر و مشرک مشخص است ولی فرد منافق و دورو گرگی است در لباس میش.

به همین علت است که خداوند در قرآن مثال های فراوانی زده تا نشان دهد که اعمال این افراد به کلی محو و نابود خواهد شد.

اما نفاق تنها به این مفهوم نیست.

انسان ها به درجات مختلف در درون خود دارای میزانی از نفاق هستند و همین نفاق باعث شده است تا در جنبه های مختلف زندگی خود پیشرفت های زیادی نداشته باشند.

  • همین که ما در برخورد با دیگران جملاتی را بر زبان بیاوریم که به آنها در دل اعتقادی نداشته باشیم.
  • همین که افراد در کسب و کارشان جمله ای را به مشتری بگویند که به ضم خودشان به فروش آنها کمک کند، ولی در عمل آن حرف صحت نداشته باشد.
  • همین که صحبت هایی را در رابطه با فرزند مان در جهت تربیت بهتر او مطرح کنیم  که خودمان رعایت نمی کنیم.
  • و …

همگی نشان از این دارد که رگه هایی از نفاق در درون انسانها وجود دارد و همین نفاق عامل بسیار مهمی است در جهت جلوگیری از رسیدن ما به موفقیت های مورد نظرمان در زندگی و خود به شدت از این موضوع مهم غافل هستیم.

با من در این فایل تصویری همراه باشید تا به این موضوع مهم بیشتر بپردازیم.

میلاد صمیمی

مدرس تغییر و تحول فردی

1
دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
زهرا رجبی Recent comment authors
  اطلاع از پاسخ های جدید دوستان  
اطلاع بده
زهرا رجبی
زهرا رجبی

سلام ب استاد عزیز وتمام دوستان همفرکانسی
استاد این فایلو سرصبح ب فال نیک میگیرم خداروشکر ک شنونده این صحبتهای ارزشمند بودم من واقعا نمیدونستم ک این مسئله انقدر بخواد بزرگ باشه اصلا بهش فکرم نمیکردم من خودم تعارف الکی تعریف الکی ک خیلی وقتا از سر بی میلی بوده داشتم .ممنون ک منو متوجه اشتباهم کردید ممنون ک ب ریزترین مسئلها ک میتونه بزرگترین ایراد و مانع درپیشرفتمون باشه اشاره میکنید تا بتونیم خود واقعیمونو بشناسیم ودرست کنیم استاد واقعا ممنونم وبراتون از خداوند ارزوی سعادت سلامت وثروت هم دراین دنیا وهم در اخرت دارم درخدا شادو پیروز باشید