به نام آنکس که تمامی قدرتها از آن اوست

وقتی که تصمیم می گیرید انسان قوی تر و موفق تری باشید در واقع تصمیم گرفته اید از زندگی خود نهایت بهره را ببرید. حتما در اطرافتان افراد بسیاری را دیده اید که با وجود مشکلات متعدد در زندگیشان مانند، درآمد کم، دوستان اندک، عدم احساس آرامش، عدم توانایی کنترل خشم، کم رویی، عدم توانایی در برنامه ریزی، به زندگی خود ادامه می دهند.
ولی سوال اصلی اینجاست که آیا من توانایی زندگی بهتر از این را ندارم؟ من باید معمولی زندگی کنم و معمولی از دنیا بروم؟ چرا یکی می شود بیل گیتس، استیو جابز و دیگران نمی توانند بشوند؟
واقعا چه تفاوتی میان من و آنهاست؟ آیا آنها استعداد خدادادی خاصی دارند که بقیه ندارند؟؟؟
آیا خدا خواسته که آنها اینقدر موفق باشند ولی دیگران نباشند؟؟؟
اصلا بیل گیتس و استیو جابز نه، همین افراد موفق کشور خودمان، بابک بختیاری ها، اسدالله عسکر اولادی ها، حسین هدایتی ها، صاحبان صنایع، کارخانجات، کارآفرینان برتر کشور…
چرا افرادی در همین کشور اینقدر موفق و ثروتمند هستند ولی بسیاری از افراد دیگر پیوسته با مشکلات و درگیری های روزمره زندگی می کنند؟؟؟
آیا واقعا من هم می توانم موفق و ثروتمند باشم یا محکوم به این هستم که همین زندگی را نهایتا با اندکی بهبود وضعیتم ادامه دهم؟
جواب این است که هر کس که اراده کند می تواند موفق ترین فرد در هر زمینه ای که خواسته باشد.
همه افراد دوست دارند که ثروتمند باشند، همه دوست دارند روابط عالی داشته باشند، همه دوست دارند دوستان خوب داشته باشند ولی، افراد بسیار اندکی هستند که حاضرند بهای رسیدن به این موقعیت را بپردازند. چون هر چیز ارزشمندی در جهان تنها با پرداخت بهایش بدست می آید.
بها چیست؟ بها، اراده برای یادگیری قوانین جهان هستی است، بها اراده برای گذاشتن زمان در جهت یادگیری قوانین است، بها پرداخت هزینه به استاد برای آموزش است، بها، اراده و تصمیم به انجام کارهاییست که شاید برای اطرافیانتان عجیب و مسخره باشد ولی تا به آنها عمل نکنید نمی توانید موفق شوید، بها توجه نکردن به صحبت های نا امید کننده دیگران است. در یک جمله بها، اراده برای تغییر عادات زندگیمان است. چون تا زمانی که عادات ما تغییر نکند وضعیت زندگی ما تغییر نخواهد کرد.
عزت نفس از جمله عوامل بسیار تاثیرگذار در تغییر عادات زندگی ماست، به طوری که تفاوت شخصیت شما قبل از قوی کردن اعتماد به نفستان و بعد از قوی کردن آن مانند فضانوردی است که تمامی تمارین و دوره های لازم برای رفتن به فضا را طی کرده، تمام مطالعات لازم را انجام داده، لباسهای فضانوردی خود را پوشیده و در فضا پیما نشسته ولی فضا پیمای او به فضا پرتاب نمی شود چون فراموش کرده است که دکمه پرتاب به فضا را فشار دهد. کار کردن روی عزت نفستان همان فشار دادن دکمه پرتاب به فضاست.
پس با توکل بر خدا شروع به قوی کردن اعتماد به نفس خودمان می کنیم

جلسه اول:

در جلسه اول در مورد صحبت کردن با صدای بلند و رسا صحبت کرده ام. چون یکی از ویژگی های افراد با اعتماد به نفس این است که با صدای بلند و محکم با دیگران صحبت می کنند به طوری که ناخودآگاه دیگران مجذوب آنان شده و به حرف های آنان گوش می دهند.
در این جلسه به طور مفصل در این باره صحبت کرده ام و تمریناتی را ارائه داده ام که شما را در این مورد بسیار قوی می کند.

جلسه دوم:

در این جلسه در مورد موضوع بسیار مهم احساس آرامش در زندگی صحبت کرده ام. همه ما می دانیم اهمیت بحث ارامش تا به این اندازه است که وجود آن پیش نیاز موفقیتهای دیگر از جمله سلامتی، ثروت، امنیت، رضایت از زندگی و غیره است. از ویژگی های افراد با اعتماد به نفس بالا، این است که به ندرت کسی یا چیزی آرامش ذهنی آنان را به هم می زند. چون این افراد توجه و تمرکز خود را پیوسته به روی اهداف و خواسته های خود می گذارند. خداوند منشاء آرامش است، فردی که با خداوند رابطه خوبی دارد پیوسته در آرامش است. پس شما باید بیاموزید که چگونه رابطه خود را با خداوند عالی کنید. در این جلسه در مورد راه های کسب آرامش عمیق صحبت کرده ام و تمریناتی را به شما ارائه داده ام که با انجام آنها بتوانید برای همیشه از آرامش ذهنی خود لذت ببرید.

جلسه سوم:

تا به حال برای شما پیش آمده که درخواستی داشته باشید ولی به علت کم رویی نتوانید آن را مطرح کنید؟ تا به حال پیش آمده که همین مطرح نکردن درخواستتان باعث شده باشد که رنج و سختی را متحمل شوید؟ یا از موقعیت و فرصتی نتوانسته باشید استفاده کنید؟
از ویژگی های مهم افراد با اعتماد به نفس این است که می توانند به راحتی به اطرافیانشان درخواست بدهند و جالب این که معمولا در تمام موارد نیز درخواست های آنان از سمت دیگران پذیرفته می شود.
گاهی درخواست های کوچک ما باعث بوجود آمدن نتایج بزرگی در زندگیمان می شود، ولی ما به علت عدم توانایی در درخواست دادن از آن نتایج بزرگ بی بهره می مانیم.
در این جلسه در مورد نحوه ارائه درخواست به دیگران توضیح داده ام و به شما تکنیک هایی را آموزش داده ام که بتوانید با استفاده از آنها با قدرت و احساس خوب درخواست های خود را به دیگران ارائه دهید و ببینید که چگونه با قدرت درخواست می توانید زندگی خود را زیبا تر و انجام کارها را راحت تر کنید.

جلسه چهارم:

در جلسه چهارم این دوره ارزشمد تصمیم گرفتم در مورد کنترل خشم صحبت کنم. از آنجا که دوستان درخواست داشتند که این موضوع هم در این دوره مورد بررسی قرار گیرد و از خصوصیات شخصیتی افراد با اعتماد به نفس بالا هم این است که می توانند از بروز خشم خود جلوگیری کنند، یا در زمانی که به هر دلیل خشمگین می شوند سریع خشم خود را کنترل نمایند.

خبر خوب اینکه به علت تقاضای زیاد دوستان تصمیم گرفتم فقط این جلسه از دوره را در قالب محصول کنترل خشم به صورت جداگانه به شما دوستان عزیزم ارائه نمایم.

در این جلسه در مورد ترک کردن عادتهای بد در زندگی صحبت کرده ام ، بسیاری از افراد به عادتهای بدی که از جامعه یا خانواده و دوستان خود دریافت کرده اند زندگی می کنند، جالب اینجاست که برخی اوقات افراد این عادت های بد را می دانند ولی قدرت لازم برای ترک آن را ندارند. یکی از عادات بد خود من در سالهای اخیر جویدن ناخن بود، زمانی که با قدرت اهرم رنج و لدت آشنا شدم، آموختم که چگونه با استفاده از این تکنیک تمامی عادات بد خودم را برای همیشه ترک کنم.
در این جلسه در مورد ترک این عادات بد صحبت کرده ام. پس با من همراه شوید.

جلسه ششم:

آیا شما هم در برنامه ریزی روزانه خود دچار مشکل هستید؟ و هرگاه تصمیم می گیرید کاری را انجام دهید یا آن را شروع نمی کنید یا نیمه کاره رها می کنید؟
در این جلسه از دوره به مبحث بسیار مهم برنامه ریزی روزانه پرداخته ام و قدم به قدم با شما برای تهیه برنامه روزمره خودتان همراه می شوم.
مبحث دیگری که در این جلسه درباره آن صحبت کرده ام بحث مهم احساس گناه است. آیا شما هم فکر می کنید کاری در زندگیتان انجام داده اید که خداوند از شما ناراحت است؟ آیا فکر می کنید که در زندگی پیشرفت نمی کنید چون خداوند بخاطر گناهانتان شما را رها کرده؟ آیا نگران این هستید که اگر قرار شد زندگی را ترک کنید با آتش قهر خداوند روبرو می شوید؟
زمانی که انسان احساس گناه می کند در حالتی قرار می گیرید که به هیچ عنوان توانایی پیشرفت ندارد. زیرا بدترین حالت و دورترین فاصله از خداوند حالتی است که شما در آن احساس گناه داشته باشید. و موفقیت برای چنین فردی دست نیافتنی خواهد بود. پس بیایید خداوند و بخشنده بودنش را بیشتر بشناسیم تا با روحی آزاد و رها عاشق خدایی شویم که از ما برای موفقیتمان مشتاق تر است.

جلسه هفتم:

در این جلسه هم درباره مسائل بسیار مهمی چون قدرت نه شنیدن، قدرت تغییر دادن خود و ارزشمند دانستن خود صحبت کرده ام. خداوند به تمام انسانها به یک چشم نگاه می کند. همان مقدار که افراد موفق و بزرگ تاریخ برای خداوند محترمند شما نیز به همان اندازه محترم هستید. آنکه با تقواتر است نزد خداوند عزیزتر است. تقوا چیست؟ تقوا یعنی دوری از هوای نفس. کسانی که سعی در کسب موفقیت بیشتر در زندگی دارند افرادی هستند که در پی ساختن درون خودشان هستند، یعنی از هوای نفسشان دوری می کنند و به خدای خود نزدیکتر می شوند. هر زمان که شما در پی قوی کردن عزت نفس خود هستید یعنی در حال دوری از هوای نفس خود و نزدیکی به خداوند هستید.

جلسه هشتم:

جلسه هشتم این دوره ارزشمند به پیشنهاد دوستان خلاصه نکات جلسات قبل است و من در طی یک فایل صوتی سعی کرده ام تمامی نکات مهم جلسات قبل که نیاز به تکرار فراوان دارند تا در ضمیر نا خودآگاه شما ثبت و ضبط شوند یکجا جمع آوری کنم تا هرگاه خواستید کل دوره را مرور کنید با استفاده از این فایل صوتی تمامی آگاهی های مطرح شده در آن برای شما تکرار شود.

دیدگاه بگذارید

5 دیدگاه ثبت شده است "محصول عزت نفس (استاد صمیمی)"

خبرم کن
مهناز احمدیان
مهناز احمدیان

باسلام بردوستان عزیزـواستادصمیمی بزرگوار.بنده اومدم تجربه ایی روبگم ازدوره عزت نفس فایل چهارم که تازه امروزاین فایل رابازکردم.بنده امشب درمحله کارم باایکی ازهمکارانم کاری داشتم ووقتی صدایشان زدم گفتم ….فلانی.بلندگفتندبعلههههه.طوری بلندگفتندبعله که همه ایشان رادعواکردندگفتندچه خبرته دعواکه نداری بااخانم احمدیان.واقعاهرکس دیگربه جامن بودمتعجب میشدازاین طرزبله گفتنه همکارم.وبه شدت مطمنم عصبانی میشد.امامن خودمم واقعاموندم چرااصلاوقتی تاهمکارم اومدسمته من به شدت میگفت ببخشیدمن اصلاقصده بدی نداشتم و…خواهش میکنم ببخشیدازاینکه صدام یهورفت بالا.اماواقعامن ریلکس بودم واصلاهم ناراحت یاخشمگین نشدم.اماهمکارم هی میگفتندببخشیدولی بنده میگفتم من اصلابرایم مهم نیس.وبه هیچ همکاره محترم من ناراحت نشدم.خداروشکرکه انشاالله همیشه ریلکس وآرام باشم مثل امشب.که انگارنه انگار

مهناز احمدیان
مهناز احمدیان

سلام بردوستان عزیزم.واستادصمیمی بزرگوارواستادشب خیزعزیزززززم.

اومدم بنده تجربه ایی روبگم ازدوره عزت نفسم فایل سومش.بنده ازیکی ازهمکارانم مبلغه خیلی کمی ازایشون میخاستم یادم هست همیشه به ایشان غیرمستقیم درخواستمومیدادم چون واقعایک حسم میگفت بروبابابشین زشته چرامستقیم بگی اونم واسه مبلغه خیلی کمخلاصه امشب مسقتیم خیلی مودبانه به ایشون گفتم عزیزم ببین من میخاستم بگم…هم گفتم میخاستم بگم بنده خداگفت ببخشیدمن اون پولی روکه میخاستی یادم رفته بودبهت بدم وواقعاشرمنده کلاحواسم جادیگه بودهربارم که میگفتی متوجه نمیشدم اماامشب هم میخاستی شمابه من بگی من خودم سریع متوجه شدمباخودم گفتم خدایاااشکرت چی باحال هم من هنوزدرخواستموبهش نگفتم خودش طرف ازخودش فهمیددوستان عزیزیک تجربه دیگمم امشب این بودکه همکارانم امشب میخاستن همگی بستنی خوشمزه دقت بخرندامامن یهودیدم یکی ازهمکارانم داره میره دیگه واسه همه بخره.منم سریع درخواست دادم صبرکنیدمنم بستنی دقت میخام☺️☺️

مهناز احمدیان
مهناز احمدیان

باسلام بردوستان عزیزم اومدم بنده تجربه ایی روبگم ازدوره عزت نفسم .بنده امشب به مهمانی دعوت بودیم ومن تورستوران همینطوری که نشسته بودم چایی روکه آوردندمن دلم میخاست بردارم اماباخودم گفتم خدایاخرما.یهودیدم همراه باآن خرماهم اومدامااصل حرفم اینه که وقتی موقع شام شدبنده ازدستی به پرسنل رستوران که داشتندپذیرایی میکردندگفتم میشه لطفابرابنده به جایک ماست سه تابگذاریدباکمال خوش رویی گفتندبعله.یعنی من امشب این مهمونی که باخانوادم رفتم بسیارشلوغ بود.اماامشب خودمم متعجب بودم چراچون یک هیچ مهمونی تاحالانرفته بودم که همه اقوام اونم کی اقوام پدرشوهره خواهرم که بعضی هاشون واقعامنونمیشناسن همه به من احترام میگذاشتند.وواقعاخودمم نمیدونم چراامشب این حس وداشتم بسیاردرمقابل افراداحساس اعتمادبه نفس بالایی داشتم مخصوصااحساس میکردم بسیارمن فردی ثروتمندخدایی وشیک پوش هستم.خلاصه اینم بگم این رستورانی که مارفتیم یادم هست که یک ماه پیش به خدادرخواست دادم که چه میشودرستوران فلان خیابان شهرمان که بسیارشیکه و…منویک بارم که شده بفرستی اونجاازنزدیک داخل رستورانوببینم غذاشوبخورمودقیق امشب مهمونی که رفتیم همان رستورانی که درخواستشوداده بودم رفتیم.امایک چیزی که واسم خیلی شیرینه نمیدونم چراهرجامیرم بایدقرآنم همراه خودم ببرم.میزارم توکیفم.مٺلاامشب که خواستم باخانواده برم رستوران یهوبهم الهام شدکه حتماقرآنت راباخودت بردارکه اونجاکه حوصلت سرشد.سوره ملک روبخونی واینم بدون خواهرتم میگه من میخام سوره ملک بخونم قرآنتوآوردی؟ودقیق خواهرم امشب گفتندقرآنتوبده به من واسه پدرشوهرم که فوت کردندسوره ملک روبخونم وایی خدایه من.صمیمانه ازاستادصمیمی بزرگوارومخصوصاخانم شب خیزعزیزسپاسگزاری میکنم که واقعادوره رازثروت الهی معرکه اس.هرروزاتفاقات عالی درزندگیم می افتد

مهناز احمدیان
مهناز احمدیان

باسلام برتمامی دوستان واستادصمیمی بزرگوار

اومدم تجربه ایی روبگم ازدوره عزت نفسم ؛بنده چندروزپیش همکارم به من گفتندخانم احمدیان این صدهزارتومان روبروخورده کن ،من گفتم چشم.وقتی به اولین مغازه رفتم مغازه دارگفتندسلام بنده خورده ندارم.باخودم گفتم خدایاخودت کمکم کن که سریع خورده جورشه واینکه من میخاهم به مغازه دارهایه دیگه هم برم بااعتمادبه نفس بالادرخواستم روبدم.واینکه سریع موفق شم.که خورده هاجورشه.به دومین مغازه که رفتم بلندگفتم سلام.مغازه داربااینکه بسیارسرشان شلوغ بودندبه بنده گفتندبفرماییدامری دارید؟!گفتم بعله.ُیک پنجاه هزارتومان خورده میخاهم سریع مغازه داردرخواست مراقبول کردندوبه من پنجاه هزارخورده دادند.وتازه بسیارخوش حالم شدند.این بارباخودم گفتم خداجان یک مغازه دیگه هم میرم تااین پنجاه هزاری دیگه راهم خوردکنم.وتازه رفتم مغازه دیگه.خخخ.مغازه دارگفتندسره کوچه بانکه.اماشلوغه .خورده فکرکنم بدندبهتون.وقتی واردبانک شدم بانک بسیارشلوغ بود.رفتم به یکی ازباجه هابلندگفتم سلام سره آقابسیارشلوغ بودوگفتم آقامحترم میشه به بنده لطف کنیدپنجاه هزارتومان خورده بدهید.آقایه گفتندبعله حتما.ومن بسیارخوش حال شدم.دوستان این تمرین باعث شدتوتمامه درخواست هایه دیگم راحت باشم.ودیگه هیچ خجالتی هم نداشته باشم.

مهناز احمدیان
مهناز احمدیان

باسلام برتمامی دوستان عزیزم واستادصمیمی بزرگوار

اومدم تجربه ایی روبگم ازدوره عزت نفسم بنده دیروزبه مغازه کیف فروشی رفتم وقصدداشتم که یک کیف بسیارزیبایی وچرمی راکه هم جنسش عالی باشدوهم شیک باشدتهیه کنم وبه آقافروشنده گفتم آقااین کیف رابرایه من بیاوریدباره سوم که میخاستم بگم این کیف دیگه تان راهم بیاوریدیک حسی بهم گفت زشته باباچقدرمیگی این کیف این کیف بسه دیگه یکیش روانتخاب کن امامن به این حس بدم گوش ندادم وراحت دوباره شایدخودمم خندم گرفت نزدیک بیست تاکیف واسه من آوردندتاازآخریکی ازکیف هاراانتخاب کردم وبسیارباخودم گفتم وایی خدایه من چقدراین کیف زیباست ودقیق هرکی الان کیفم رومیبینه میگه چقدرواقعاقشنگه.دقیق همه درموردزیبایی کیفم همونی رومیگندکه تودرون من راجب کیفمه.

wpDiscuz