توضیحات استاد صمیمی در مورد ساز و کار جهان هستی

 

خوش آمد می گویم به شما دوست عزیز که وارد این خانواده صمیمی شده و با ما همراه شده اید. اشتیاق و تلاش شما را برای رشد و پیشرفتتان ارج می نهم و به شما تبریک می گویم چون که شما جزء محدود افرادی هستید که به فکر پیشرفت به شیوه صحیح و بر طبق قوانین ثابت جهان هستید.

تقریبا تمام افراد دوست دارند که ثروتمند باشند. تمام افراد دوست دارند که همه دوستشان داشته باشند. افراد زیادی دوست دارند که مشهور و معروف باشند. تمایل دارند تاثیر گذار باشند و در یک کلام دوست دارند که در زندگی موفق باشند.

اما متاسفانه تعداد بسیار زیادی از این افراد بدون درک و آگاهی صحیح از قوانین پیشرفت و موفقیت در سیستم جهان هستی مبادرت به انجام کارهایی می کنند که به ضم خودشان منجر به موفقیتشان شود.

 

به عنوان مثال شنیده اید که می گویند اگر کاسبی، باید جنس با قیمت پایین پیدا کنی و تا آنجا که می توانی با قیمت خوب بفروشی و مسئولیت بعد از فروش را هم بر عهده نگیری. اگر می خواهی کاسب موفقی باشی این اساس موفقیت است.

یا شاید شنیده باشید که می گویند اگر بساز بفروش هستی باید با مصالح کمتر و قیمت پایین تر بتوانی ساختمانت را بسازی و مشتری های خود قانع کنی که ملک تو ملک بسیار خوبیست. یا اینکه باید در هنگام ساخت اضافه بنا داشته باشی و بعد در کمسیون با دیدن دم این و آن مساله را رفع و رجوع کنی.

یا مثلا اگر در پستی که در آن کار می کنی هدیه های مراجعین را قبول نکنی که نمیتوانی با این حقوق خرج زندگی را در بیاوری.

حالا خودتان می توانید نمونه های این گونه طرز تفکر را در شغل های مختلف پیدا کنید.

 

همه این گونه تفکرات و باورها ناشی از شنیده ها و دیده های ما در زندگیمان است. چون ما بارها و بارها این حرف ها را از اطرافیانمان از جمله دوستان، اقوام، یا افرادی که در جامعه با آنها برخورد داریم و یا حتی پدر و مادر خود شنیده ایم و در نتیجه باور کرده ایم که راه و رسم پیشرفت و موفقیت در زندگی انجام چنین کارهایی است.

و انسانهایی را نیز در اطراف خود می بینید که از طریق انجام دادن همین کارها به اصطلاح ثروتمند شده اند و شما هم باور کرده اید که راه و رسم ثروتمند شدن در این کشور انجام همین کارهاست.

 

اما وقتی خوب به زندگی این افراد نگاه کنید می بینید که هر کدام از این افراد با مسائل و مشکلات خاصی گریبان گیر هستند. ظاهرا پول و املاک و دارایی های زیادی دارند ولی سلامتی کاملی ندارند، یا مدام درگیر بحث و جدل با اطرافیانشان هستند، یا اصلا وقت آزاد ندارند که از دارایی های خود استفاده کنند و لذت ببرند. پس در اینجا این سوال پیش می آید که آیا می ارزد که ثروتمند شوی ولی سلامتی نداشته باشی؟؟؟ آیا می ارزد ثروتمند باشی ولی مدام بحث و درگیری داشته باشی؟؟؟ آیا می ارزد که ثروتمند و باشی ولی مدام ترس از دست دادن اموالت را داشته باشی؟؟؟ یا این که موفق و سرشناس باشی ولی از دست دیگران یک لحظه ارامش و آسایش نداشته باشی؟؟؟

برخی از افراد به این مرحله که می رسند می گویند اصلا به دنبال ثروت و موفقیت رفتن کار بیهوده ای است و انسان باید به کم قانع باشد تا دچار درگیری های ثروتمند و موفق بودن نشود. اما آیا این همان چیزی است که خداوند برای ما اراده کرده؟؟؟
افراد می گویند ما در شرایط خاصی در این کشور زندگی می کنیم که اگر اینگونه فکر نکنی و بخواهی عمل صالح داشته باشی هشتت گرو نهت خواهد بود.

  • حالا سوال اساسی اینجاست که اگر این گونه فکر کردن غلط است پس راه صحیح موفقیت چیست؟

پس چرا خداوند در قرآن می فرماید:

زندگى دنيا در چشم كافران آراسته شده است، و مؤمنان را ريشخند مى‌كنند و [حال آنكه‌] كسانى كه تقواپيشه بوده‌اند، در روز رستاخيز، از آنان برترند و خدا به هر كه بخواهد، بى‌شمار روزى مى‌دهد. (بقره 212)

 

بگو: «اى بندگان من كه ايمان آورده‌ايد، از پروردگارتان پروا بداريد. براى كسانى كه در اين دنيا خوبى كرده‌اند، نيكى خواهد بود، و زمين خدا فراخ است. بى‌ترديد، شكيبايان پاداش خود را بى‌حساب [و] به تمام خواهند يافت(زمر10)

 

تا خدا بهتر از آنچه انجام مى‌دادند، به ايشان جزا دهد و از فضل خود بر آنان بيفزايد، و خدا[ست كه‌] هر كه را بخواهد بى‌حساب روزى مى‌دهد.

(نور 38)

پس پروردگارش وى [=مريم‌] را با حُسنِ قبول پذيرا شد و او را نيكو بار آورد، و زكريا را سرپرست وى قرار داد. زكريا هر بار كه در محراب بر او وارد مى‌شد، نزد او [نوعى‌] خوراكى مى‌يافت. [مى‌]گفت: «اى مريم، اين از كجا براى تو [آمده است؟ او در پاسخ مى‌گفت: «اين از جانب خداست، كه خدا به هر كس بخواهد، بى شمار روزى مى‌دهد.» (آل عمران 37)

 

در تمامی آیات بالا خداوند وعده داده است که شخصی که نیکوکار و درست کار است خداوند به او روزی بی حساب می دهد.
این نشان می دهد که درستکار بودن هیچ ربطی به کشوری که ما در آن زندگی می کنیم یا هیچ گونه عامل خارجی دیگری ندارد.

افرادی که با این تفکر که خداوند از آنها پشتیبانی می کند و اوست که سعی و تلاش درستکاری مرا می بیند و حمایت گر من است و در هر شرایطی تلاش مرا به نتیجه خواهد رساند، پیش می روند قطعا به موفقیت دست پیدا می کنند.

خداوند عادل است این عدالت حکم می کند که شخص درستکار پاداش کامل خود را دریافت کند و شخصی که حیله و طمع دارد به نعمت و ثروت صحیح دست پیدا نکند. همین عامل باعث می شود که افرادی به اصطلاح ثروتمند باشند ولی دچار درگیری ها و مشکلات زیاد باشند و برخی دیگر دیگر از افراد در کمال درستکاری و سلامت کاری ثروتمند و موفق باشند.

افراد ثروتمند بزرگ جهان که سالیان سال ثروتمند و موفق هستند همه درستکار هستند چون از حمایت خداوند برخوردارند.

 

برای نمونه، بیل گیتس، وارن بافت، استیو جابز، ایلان ماسک و بسیاری افراد بسیار موفق دیگر در جهان که همه با وضوح و شفافیت بالای کاری به موفقیت در زندگیشان دست پیدا کرده اند.
نمونه این افراد در کشور ما نیز بسیار زیاد هستند که اگر درجستجوی آنان باشید آنها را خواهید یافت و آنها می توانند نمونه و الگویی بسیار عالی از دستیابی به موفقیت باشند.

 

تمامی افرادی که در زندگیشان به موفقیت پایدار دست پیدا کرده اند برای دستیابی به این موفقیت ها از قوانینی ثابت و قدرتمند پیروی می کنند. جهان هستی خداوند دارای قوانینی ثابت در جنبه های گوناگون است به طوری که جهت دستیابی به موفقیت پایدار در هر زمینه ای قوانینی ثابت و بسیار ساده توسط خداوند برنامه ریزی شده است. همین برنامه ریزی و قانونمند بودن جهان است که باعث می شود خداوند عادل باشد. چون هر کس بر طبق قوانین ثابت خداوند رفتار کند نتیجه تلاش های خود را صد در صد و بدون ذره ای خطا خواهد دید. و هر کس که در پی هوای نفس متوسل به روش های غیر درست جهت دستیابی به موفقیت شود هرگز پیروز نخواهد شد و این همان عدالت خداوند است.

من در طی سالها مطالعه و تحقیق درباره چگونگی ساز و کار جهان هستی و قوانین ثابت خداوند جهت دستیابی به موفقیت در نهایت به این نتیجه رسیدم که قوانین خداوند ثابت و بدون تغییر هستند، خداوند نیز در قرآن به پیامبر می فرماید که تو هرگز تبدیلی در سنت الهی نخواهی یافت.

 

کتابها و افراد مختلف این قوانین را بعضا توضیح داده اند و کم بیش به این قوانین اشاره کرده اند. اما من در طی این سالها با دقت فراوان و با مطالعه بسیاری کتابها و نشستن پای صحبت های افراد موفق و اساتید حوزه موفقیت داخلی و خارجی به درکی جامع و صحیح از این ساز و کار جهان هستی دست یافتم.

من با همراهی استاد لیلا شب خیز مبادرت به برگزاری کلاس های آموزشی آنلاین در رابطه با بهبود کیفیت زنگی و تبدیل شدن به انسانی بهتر کرده ام. در این کلاسها با همراهی استاد شب خیز حاصل تجربیات سالها تلاش و مطالعه را با دوستانمان به اشتراک گذاشته ایم و به لطف خداوند متعال دوستان نتایج بسیار عالی در طی کردن سطوح ستون زندگی کسب کرده اند. این نتایج را  می توانید در سایت ما مشاهده بفرمایید.
بسیار خوشحال می شوم که شما دوست عزیز نیز با ما در کلاسها شرکت کنید و از نتایج پیشرفت خود مانند دوستانتان در سایت برای ما بنویسید.

خواندن نتایج شما دوستان عزیز بسیار به من احساس مفید بودن و رضایت خاطر می دهد. امیدوارم که در این مسیر بسیار زیبا و سراسر عشق و معرفت الهی با ما همراه باشید.

میلاد صمیمی
مدرس علوم موفقیت